З 30 вересня до 4 жовтня 2024 року тривала робота Школи молодого соціолога “Український соціолог в Європі та Америці”. Цьогоріч Школа зібрала 11 майстрів/инь, 21 учасника/ицю та більш ніж 100 слухачів/ок. Перелік обговорюваних тем вражає та надихає кожного, хто захоплюється соціологією. Упродовж 5 осінніх днів майстри/ині поділилися цінним досвідом соціологічної діяльності в країнах ЄС та США.ОЛЕКСАНДРА ДЕЙНЕКО зосередила увагу на норвезькому досвіді використання дослідження як інструменту посилення демократії в суспільстві та можливості рецепції норвезького досвіду в Україні; ОЛЬГА ФІЛІППОВА розкрила особливості соціально-гуманітарних досліджень у Фінляндії; ОКСАНА ЛИЧКОВСЬКА розповіла про те, які методи використовуються для вивчення соціально-культурних феноменів, що набувають унікальності у французькому соціальному контексті; ВІРА КУТИРЬОВА виклала дані соціологічних досліджень проблем міграції та біженців у Словенії; АЛЛА МАРЧЕНКО розкрила основні тренди та виклики, що стоять перед соціологічною наукою в Ізраїлі; МАРІАННА КЛОЧКО підняла питання про науковість соціології з огляду на американський контекст; АННА МАРКОВСЬКА розповіла про пригодницьку кримінологію, способи дослідження злочинності та суспільства; ІЛЛЯ КОНОНОВ підняв питання внутрішніх конфліктів у сучасному канадському суспільстві; ЮЛІЯ СОРОКА розповіла про соціологію у Швейцарії; ОЛЬГА КУЦЕНКО основну увагу приділила навігації засобами міжнародних соціологічних асоціацій; АЛЕВТИНА ГУСЄВА висвітлила питання, як працюють та чим захоплюються «економічні» та «медичні» соціологи в Сполучних Штатах.Школа молодого соціолога-2024 залишила справді незабутні враження в усіх присутніх, а виступи майстрів/инь ще довго будуть згадуватися та дискутуватися у численних наукових публікаціях. Велика вдячність всім майстрам/иням, учасникам/ицям, слухачам/кам та всім, задіяним в організації та проведенні Школи! З нетерпінням чекатимемо на наступну зустріч!
Ольга Олександрівна Проценко успішно захистила кандидатську дисертацію “ВОЛОНТЕРСЬКІ ПРАКТИКИ В УМОВАХ ВИМУШЕНОЇ МІГРАЦІЇ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ: ЧИННИКИ ТА НАСЛІДКИ АКТУАЛІЗАЦІЇ”!
Щиро вітаємо Ольгу Олександрівну та її наукову керівницю доцентку кафедри соціології, кандидатку соціологічних наук Ольгу Аркадіївну Філіппову!
На базі кафедри соціології та соціальної роботи ДВНЗ «Ужгородський національний університет» 8.04.21 р. відбулася підсумкова науково-практична конференція другого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Соціологія».
З вітальним словом до учасників звернулися Студеняк І. П. (голова галузевої конкурсної комісії, проректор з наукової роботи ДВНЗ «Ужгородський національний університет»), Шандор Ф.Ф. (голова оргкомітету ІІ Туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Соціологія», завідувач кафедри соціології та соціальної роботи ДВНЗ «Ужгородський національний університет»), Сокурянська Л. Г. (співголова галузевої конкурсної комісії, завідувач кафедри соціології соціологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна).
Було представлено 9 наукових студентських робіт з актуальної соціологічної тематики, а саме негативні сторони сучасного геймінгу; автомобільний харасмент; цифрова нерівність освітнього простору в умовах пандемії COVID-19; медична грамотність; особливості дистанційної форми навчання у закладах вищої освіти України; європейські цінності в аксіопросторі сучасної української молоді; гендерні стереотипи сучасного студентства України.
За результатами представлення робіт перше місце розділили між двома студентами.
Диплом І ступеня отримав студент групи СПМ-48 соціологічного факультету Сопільняк Дмитро Романович з темою «Багатодітні сім’ї: від нормальності до девіантності» (науковий керівник: Сокурянська Людмила Георгіївна, доктор соціологічних наук, професор, в.о. завідувача кафедри соціології соціологічного факультету Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна).