21 – 22 листопада 2024 року на соціологічному факультеті Каразінського університету пройшла ХХIІІ Міжнародна наукова онлайн-конференція з міжнародною участю «Харківські соціологічні читання» «Соціологія у турбулентному світі: науковий статус, суспільна роль та дослідницькі акценти»

Цьогорічна конференція стала однією з наймасштабніших соціологічних подій 2024 року. Тематика конференції об’єднала провідних соціологів, дослідників із Харкова, Києва, Черкас, Львову, Житомира, Ужгороду, Кам’янського, Одеси, Канева, Дніпра, Дрогобича, Сміли, Кривого Рогу, Чернівців, Запоріжжя. Долучилися до участі в роботі секцій, дискусійної панелі, круглого столу колеги зі Словенії, Німеччини, Польщі, Фінляндії, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Обговорювалися найактуальніші для українського суспільства теми. Цьому свідченням є різноманіття напрямів роботи секцій та сесій: “Соціологічні концептуалізації соціальної турбулентності”; “Місце і роль соціології в експоненційному суспільстві”; “Простори існування сучасного світу: від реального до віртуального”; “Українське суспільство у вимірі мілітарної культури: ретроспекція, інтроспекція, перспекція”; “Політичні процеси у (пост)політичних суспільствах, спільнотах та системах: українська специфіка в глобальних контекстах”; “Соціологічні виміри економічних практик в експоненційному соціумі”; “Молодь перед обличчям суспільства, суспільство в обличчі молоді”; “Камо грядеши, освіта? Специфіка виживання та розвитку освіти в сучасній Україні та світі”; “Сім’я та сімейні відносини під час війн та збройних конфліктів: дослідницькі акценти”; “Гендеровані практики, дискурси, структури; “Місцеві громади в нових соціальних умовах: ідентичність, згуртованість, соціальний капітал”; “Забезпечення життєдіяльності великого міста в умовах війни: стан, проблеми, емерджентні властивості капітал”.

Дискусійна панель була присвячена суб’єкту соціології, його місії в суспільстві: «Соціолог у полі соціальної турбулентності: виклики воєнного часу».

“Круглий стіл” став можливістю обговорити надзвичайно актуальну проблему, його темою була «Продовольча безпека і продовольча політика у прифронтовому місті: кейс Харкова».

Все це говорить про те, що соціологія має неабияку чарівну силу – збирати разом людей, які прагнуть зробити суспільство кращим

Дякуємо всім учасникам! З прийдешніми святами!

АНОНС: 21-22 листопада 2024 року відбудеться ХХІІІ Міжнародна наукова онлайн-конференція ««Харківські соціологічні читання»: 30 років у просторі наукової комунікації»

Тема: «Соціологія у турбулентному світі: науковий статус, суспільна роль та дослідницькі акценти» .

Формат: онлайн.

Кінцева дата подання тез та реєстрації: 7 листопада.

Посилання на реєстрацію: https://cutt.ly/ReELK6Yt.

Деталі — в доданому файлі та на сайті САУ: https://shorturl.at/05hGj

Школа молодого соціолога-2024 “Український соціолог в Європі та Америці”

З 30 вересня до 4 жовтня 2024 року тривала робота Школи молодого соціолога “Український соціолог в Європі та Америці”. Цьогоріч Школа зібрала 11 майстрів/инь, 21 учасника/ицю та більш ніж 100 слухачів/ок. Перелік обговорюваних тем вражає та надихає кожного, хто захоплюється соціологією. Упродовж 5 осінніх днів майстри/ині поділилися цінним досвідом соціологічної діяльності в країнах ЄС та США.ОЛЕКСАНДРА ДЕЙНЕКО зосередила увагу на норвезькому досвіді використання дослідження як інструменту посилення демократії в суспільстві та можливості рецепції норвезького досвіду в Україні; ОЛЬГА ФІЛІППОВА розкрила особливості соціально-гуманітарних досліджень у Фінляндії; ОКСАНА ЛИЧКОВСЬКА розповіла про те, які методи використовуються для вивчення соціально-культурних феноменів, що набувають унікальності у французькому соціальному контексті; ВІРА КУТИРЬОВА виклала дані соціологічних досліджень проблем міграції та біженців у Словенії; АЛЛА МАРЧЕНКО розкрила основні тренди та виклики, що стоять перед соціологічною наукою в Ізраїлі; МАРІАННА КЛОЧКО підняла питання про науковість соціології з огляду на американський контекст; АННА МАРКОВСЬКА розповіла про пригодницьку кримінологію, способи дослідження злочинності та суспільства; ІЛЛЯ КОНОНОВ підняв питання внутрішніх конфліктів у сучасному канадському суспільстві; ЮЛІЯ СОРОКА розповіла про соціологію у Швейцарії; ОЛЬГА КУЦЕНКО основну увагу приділила навігації засобами міжнародних соціологічних асоціацій; АЛЕВТИНА ГУСЄВА висвітлила питання, як працюють та чим захоплюються «економічні» та «медичні» соціологи в Сполучних Штатах.Школа молодого соціолога-2024 залишила справді незабутні враження в усіх присутніх, а виступи майстрів/инь ще довго будуть згадуватися та дискутуватися у численних наукових публікаціях. Велика вдячність всім майстрам/иням, учасникам/ицям, слухачам/кам та всім, задіяним в організації та проведенні Школи! З нетерпінням чекатимемо на наступну зустріч!

Посилання на записи майстер-класів на YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=ObEuFoqG60U

АНОНС: 5 квітня 2024 року відбудеться ХVІІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ЯКУБИНСЬКА НАУКОВА СЕСІЯ», приурочена до 95-ліття від дня народження ОЛЕНИ ЯКУБИ. Тема конференції«Мова війни: академічний, медійний, мистецький та повсякденний дискурси».

За додатковою інформацією пишіть на пошту: k_sociology@karazin.ua

Вітаємо Ольгу Олександрівну Проценко з успішним захистом кандидатської дисертації!

Ольга Олександрівна Проценко успішно захистила кандидатську дисертацію “ВОЛОНТЕРСЬКІ ПРАКТИКИ В УМОВАХ ВИМУШЕНОЇ МІГРАЦІЇ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ: ЧИННИКИ ТА НАСЛІДКИ АКТУАЛІЗАЦІЇ”! 

Щиро вітаємо Ольгу Олександрівну та її наукову керівницю доцентку кафедри соціології, кандидатку соціологічних наук Ольгу Аркадіївну Філіппову!

Так тримати!